Kick Boks

Aradığın dayanıklılık, güç, çeviklik, denge ve koordinasyon ise bu dersi incele! Antrenman boyunca çok çeşitlilik gösteren hareketler sayesinde tüm temel kas gruplarını çalıştırır. Metabolizmaya göre değişiklik göstermekle birlikte saatte 600-800 kalori yakabilrsin.

Dahası gün içerisindeki stresi azaltır ve zihinsel olarak sağlığınızı arttırırken, rahatlamanızı da sağlar. Kararlılığı ve özgüveni bir o kadar da arttırır.

Antrenman sırasında tüm temel koruma ekipmanları kullanılmaktadır;

- Boks Bandajı: 2,5m, 3m, 3,5m

- Boks Eldiveni: Oz'u el büyüklüğüne göre ayarlanmalı ve ağırlığı standart maç eldiveni ağırlığında olmalıdır. Ekstra kuvvetlendirmek isterseniz farklı ağırlıklarda eldiven alıp torba ya da lapa antrenmanlarınıza ekleyebilirsiniz.

- İp: Çeviklik kazanmak için mutlaka ipiniz olmalıdır.

- Kaval Koruyucu: Kaval kemiklerini korumak içindir.

- Dişlik: İleri seviyede kullanılacak olan ve gelen darbelere karşı dişlerin korunmak için kullanılan bir koruyucudur.

- Kask: İleri seviyelerde refleks çalışmalarında ve sparringlerde (teknik antrenman maçlarında) kullanılmak üzere kafaya alınan darbeleri en hafife indirmek için kullanılan koruyucudur.

Başlangıç seviyesinden başlayacağı ve gelişim hızına göre ilerleme ile seviyelere ayrılacağı için her yaştan büyük küçük herkesin yapabileceği bir spordur. 

Ciddi bir sağlık sorunu olan kişilerin, yüksek tempolu antrenman yapamayacak kalp rahatsızlığı olan kişilerin yapması sakıncalıdır.