Hızlı Randevu Alın

Aşağıdaki formu doldurarak, üyelik görüşmesi ve deneme antrenmanı randevusu alabilirsiniz.

[ea_bootstrap width="800px" scroll_off="true" layout_cols="2"]
İletişim

Telefon: 02125601113
E-posta: [email protected]

Hizmet saatleri

Hafta içi: 07:00 - 23:00
Hafta sonu: 10:00 - 22:00

1-100 ders arasında paketlerimiz mevcuttur. Özel derslerin kullanım süresi 1 yıldır.

8 ve 24 derslik paketlerimiz mevcuttur. 8 derslik paketin kullanım süresi 1 ay, 24 derslik paketin kullanım süresi 3 aydır.

GYMSTOP Uygulaması’nda bulunan Rezervasyon sekmesini kullanarak ya da 02125601113 numaralı telefonumuzu arayarak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Paketinizden 1 ders hakkınız eksilir.

Evet. Özel ders hizmeti verdiğimiz diğer branşlarda da paketinizdeki derslerinizi kullanabilirsiniz.

Paketiniz dahilindeki derslerinizi, satın aldığınız gün itibariyle 1 yıl içinde bitirmeniz gerekir.

8 seanslık paketlerin kullanım süresi 1 ay, 24 seanslık paketlerin kullanım süresi 3 aydır.

Seviye 1: Başlangıç seviyesidir. Yeni başlayanlara, kısa bir süredir pilates yapanlara ve uzun süre pilates yapmamış olanlara tavsiye edilir.

Seviye 2: Orta seviyedir. En az 3 ay başlangıç seviye derslere devam etmekte olan, belirli bir süredir pilates derslerine katılmakta olan ve başlangıç seviye derslerin yetersiz geldiği kişilere tavsiye edilir.

KGD, Küçük Grup Dersi’nin baş harflerinden oluşan kısaltmadır. KGD kapsamında, en fazla 3 kişilik bir grup, 1 eğitmen ile ders yapar.

Başka bir eğitmenimizin dersini tercih edebilir ya da 2. Seviye KGD paketlerine geçiş yapabilirsiniz.

Başka bir eğitmenimizin dersini tercih edebilir ya da 1. Seviye KGD paketlerine geçiş yapabilirsiniz.

İleri Seviye’ye geçiş yapmak için Özel Dersleri tercih etmelisiniz.

Özel ders paketlerini seçmelisiniz. Çünkü özel dersler size özeldir ve doktorunuzun vermiş olduğu programı eğitmenimiz ile bire bir olarak uygulayabilirsiniz.

Eğer bir Küçük Grup Dersi paketi alırsanız, rezervasyon yaptığınız derse başka bir üyemiz de rezervasyon yapabilir ve bu derse giriş yapabilir.

Bu mümkün. O sırada özel ders alan başka üyeler ve o üyelere özel ders hizmeti veren başka eğitmenler de stüdyoda olabilir.

Stüdyomuz her gün sonunda, ULV cihazı ile dezenfekte edilir. Makineler ve minderler her kullanımdan sonra uygun ürünler ile dezenfekte edilir. Kullandığımız ürünlerin Sağlık Bakanlığı onaylarını buradan inceleyebilirsiniz. Stüdyomuzda tesis havalandırmasının yanı sıra doğal havalandırma imkanı da bulunmaktadır.

Evet. Hem özel derslerden hem de küçük grup derslerinden önce ve sonra, GYMSTOP’ın diğer spor olanaklarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Rezervasyon yaptığınız saatten en fazla 45 dakika önce kulübe giriş yapabilirsiniz. Çıkış saatinde bir limit bulunmamaktadır. Kulüpten çıkış yaptıktan sonra bir sonraki rezervasyonunuza kadar yeniden giriş yapamazsınız.

Bu tamamen size kalmış. Özel Dersinizin her seansını dilediğiniz bir eğitmenimizden alabilirsiniz. Küçük Grup Dersi seanslarınızı ise haftalık programdan rezervasyon yaparken dilediğiniz eğitmenin ders saatlerine göre seçebilirsiniz.

Evet. Eğitmeninizin ve sizin özel ders paketi almanız gerekir.

Evet. Ders paketi satın alarak eğitmen hizmeti almadan da kullanım yapabilirsiniz.

Güncel ders paketleri ve ücretler için yukarıdaki İletişim Formu‘nu doldurabilir ya da 02125601113 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

Uzman bir hekim tarafından aksi söylenmedikçe herkes yapabilir. Omurilik ve eklem rahatsızlıkları bulunan kişiler, ancak doktorlarının izni ve yönlendirmesi ile yapabilir.

Evet, bu iki kavram tamamen aynı şeydir.

Pilates reformer; merkez bölgeyi güçlendirmeye ve doğru kaslanmaya odaklanır. Bu da atletik performansı artırırken, sırt/bel ağrılarının iyileşmesini, sakatlıkların tedavi edilmesini, sağlıklı ve kalıcı olarak kilo vermeyi, kemik yoğunluğunun korunmasını, postür bozukluklarının giderilmesini ve dengeyi sağlar. Bunlar reformerın faydalarının yalnızca bir kaç tanesidir. Haftada en az 2 kez pilates reformer derslerine katılmanız durumunda, 2-3 hafta içinde esneklik, denge ve güçlenme gibi faydalarını hissetmeye başlayacaksınız.

Pilates reformer, kas yoğunluğunuzu artırarak, kilo verme stratejinize önemli katkıda bulunur. Çünkü kaslar metabolik olarak aktiftir ve ne kadar fazla yağsız kas kütlesine sahipseniz, kalori yakımınız ve dolayısıyla kilo vermeniz ve form tutmanız da o kadar kolay ve kalıcı olur. Pilates reformer ayrıca güçlenmenizi sağlar.

Düzenli olarak pilates reformer yaparsanız vücudunuzda ve özellikle kaslarınızda gözle görülür değişikliklere şahit olacaksınız. Başlangıçta, kaybettiğiniz yağdan daha fazla kas kazanıyor olabilirsiniz. Yani 1 kg yağ kaybederken, 2 kg kas kazanıyor olabilirsiniz. Bu da tartıda 1 kg daha ağır olacağınız anlamına geliyor.

Pilates reformer temel olarak merkez gücünüzü (bel, göbek, sırt, kalça uyluk) artırmaya odaklanırken, esneklik, denge ve duruş uyumunu sağlar. Bunun yanında pilates reformer ile kol, göğüs, bacaklar gibi bütün kaslarınızı çalıştıran hareketler ve tüm vücut antrenmanları rahatlıkla oluşturulmaktadır.

Bir kaç hafta ya da daha kısa bir süre içinde kendinizi çok daha iyi hissetmeyi bekleyebilirsiniz. Pilates reformer yapmaya başladıktan sonra 2 hafta ile 2 ay arasında vücudunuzda kasların oluştuğunu ve yağ yaktığınızı görmeye başlayacaksınız.

Joseph Pilates’in ünlü sözü şu şekildedir: “10 derste farkı hissedeceksin, 20 derste farkı göreceksin, 30 derste yepyeni bir vücuda sahip olacaksın.”

Beslenme uzmanınız ya da hekiminiz tarafından aksi söylenmedikçe genel sağlıklı beslenme kuralları ve sporcu beslenme prensipleri pilates reformer dersi yapan kişiler için de geçerlidir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki pilates çalışmaları kemiklerinizi uzatmaz. Fakat duruş bozukluklarının düzeltilmesi, omurga sorunlarının giderilmesi, kaslara esneklik kazandırılması ve postür düzenlenmesi gibi programlardaki kullanımı ile daha dik, doğru ve uzun görünmek doğru orantılıdır.

Evet ve kesinlikle tavsiye edilir.

Haftada en az 2, en fazla 5 gün yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Nakit, banka kartı ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. 

Reformer pilates, hamileyken yapılacak en ideal egzersizlerdendir. Çünkü reformer makinesi, vücudu düzgün ve güvenli bir şekilde desteklerken, hareketler çekirdek kasları güçlendirir ve esnekliği geliştirir. Bunun yanında merkez kasların gelişmesi ve nefes egzersizlerinin öğrenilmesi hamileleri normal doğuma hazırlar. Hamileler için pilates hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Evet ve bu özellikle doktor raporu olan ve belirli bir çalışma programı olan kişilere tavsiye edilir.

Söz konusu skolyoz olduğunda düşük zorluklu hafif egzersizler ve kasları zorlamadan kas rotasyonunu azaltan güç antrenmanları idealdir. Pilates reformer çalışmaları bunun için doğru tercihtir.

Kifoz temel olarak, üst sırt ve boyun kasları arasındaki dengesizlikten kaynaklanır. Ağrılar daha çok üst sırt ve boyundadır. Kifozun da seviyeleri vardır fakat temel olarak sırt kaslarının güçlendirilmesi ve duruş bozukluklarının giderilmesine yönelik pilates çalışmaları ideal egzersizlerdir.

Skolyozda da Kifozda da uzman hekim tarafından verilen bir çalışma program varsa pilates reformer seanslarında bu programa uygun antrenmanlar oluşturulur.

14 yaşından büyük olan herkes pilates yapabilir. 14 yaşından küçük olanların ise yalnızca hekim tavsiyesi ile, rehabilitasyon ve fizik tedavi amacıyla pilates reformer yapması tavsiye edilir.

Reformer cihazında düzgün bir şekilde yatabilecek kadar uzun olan çocuklar, eğitmen ile birlikte pilates yapabilir. Çocuklar için pilates reformer daha çok kaslara ve vücuda esneklik kazandırmak, duruş ve postür bozukluklarını düzeltmek, doğru ve dik duruş kazandırmak ve fizik tedavi gibi alanlarda kullanılır. Çocuğun sağlık durumu, hekim izni ve ailenin beklentilerine göre çeşitli antrenman programları rahatlıkla oluşturulabilir.

Evet ve bu kesinlikle tavsiye edilir. Belirli bir yaştan sonra özellikle eklemlerde oluşan baskı, ağrı ve sakatlıkları elimine etmek, azaltmak ve tedavi etmek için pilates reformer çalışmaları idealdir. Bunun yanında pilates çalışmalarında temel prensip olan merkez bölgenin ve bacakların güçlendirilmesi ve esneklik kazandırma çalışmaları 60 yaşından büyük kişiler için yaşam konforunun artırılması açısından çok önemlidir.