Spor Salonu Kuralları

Herkesin güvenliği ve ortak konforumuz için spor salonu kurallarına uyalım.

Kuralların okunması, kurallara uyulması ve uymayanların uyarılmasını önemle rica ederiz.

Spor esnasında havlu kullanımı Zorunludur

Hepimizin ortak konforu ve toplumsal hijyenin sağlanması için, oturduğumuz alet koltuklarına, yaslandığımız aparatlara ve kullandığımız minderlere ter havlusu serelim ve set aralarında havlumuzu yanımıza alalım.

Elektrik Fiş ve Prizlerine Dokunmayalım

Koşu bantları, bisikletler gibi cardio cihazlarının, tesis içindeki televizyonların, stüdyolardaki ses sistemlerinin, soyunma odalarındaki saç kurutma makinelerin ve elektrikle çalışan tüm teçhizatın elektrik fişlerine dokunulmaması ve prizlerden uzak durulması güvenliğimiz açısından önemlidir

Temiz Tişörtümüz Her Zaman Yanımızda Olsun

Sporumuzu yaparken kıyafetlerimizin temiz olmasına önem verelim. Cardio gibi yoğun çalışmalardan sonra tişörtümüzü yenisi ile değiştirelim.

Sporda Dışarıda Giymediğimiz Ayakkabıları Kullanalım

Spor salonunda giydiğimiz spor ayakkabımızı, yalnızca spor salonunda kullanalım. Ayakkabımızı spora çantamızda getirip götürelim. En doğru spor ayakkabısı için çeşitli markaların Indoor ve Fitness kategorilerini inceyelebilirsiniz.

Bir Tıbbi Rahatsızlığımız Varsa Doktor Raporlarımızı İbraz Etmeden Spor Yapmayalım

Genel spor kuralları, tıbbi bir rahatsızlığı olmayan ve ilaç kullanmayan kişiler için geçerlidir. Bu durumlardan birine sahipseniz doktor raporlarınızı ibraz ederek kendinize özel bir program yazdırmanız ve grup derslerine katılmamanız gerekir.

Serbest Ağırlık Çalışmalarını Yardım Almadan Yapmayalım

Bench press gibi serbest ağırlık çalışmalarını yaparken bir eğitmenden ya da üyeden yardım isteyelim. Bu hareketleri zorunlu önlemleri almadan asla tek başımıza yapmayalım ve plakaların düşmesini engellemek için her zaman güvenlik mandallarını kullanalım.

Antrenman Süresince Bol Sıvı Tüketelim

Efor sarfettiğimiz sürelerde vücudumuzun ısı dengesini sağlamak için bolca terleriz. Bu şekilde su kaybeden vücudumuza bol su takviyesi yapmamız çok önemlidir. Spor süresince en az 1 litre su içilmesi gerekir.

Yükses Ses Hoş Karşılanmaz

Spor esnasında bağırmak, plaka ve dumbelları sesli bir şekilde yere atmak, yüksek sesle telefonla konuşmak, harici bir cihazdan sesli bir şekilde müzik dinlemek hoş karşılanmaz. 

Malzemeleri Doğru Yere Koyalım

Dumbbell, barbell, kettlebell ve plakaları, bütün üyelerimizin en hızlı şekilde ulaşabilmesi için doğru yerlerine koyalım.

Dolaplar Günlük Kullanım İçindir

Soyunma odalarında dolaplar yalnızca günlük kullanım içindir. Dolabımızı spor yaparken asma kilit ile kilitleyelim, spordan çıkarken dolabımızdaki malzemeleri yanımıza alarak dolabımızı boş bırakalım. Dolu bırakılan dolaplar, güvenlik sebebiyle gün sonlarında açılmakta ve içindeki malzemeler, türevine bakılmaksızın imha edilmektedir.

Şiddet, Kaba Söz ve Argo Yasak

Toplumsal huzuru bozan ve ortak konfora engel olan her türlü davranış uzaklaştırma nedenidir. Bu durumlarda; ilk seferde üyelik sözleşmesi belirli bir süre askıya alınır ve üye tesise giriş yapamaz, hareketin tekrarı halinde üyelik süresiz olarak iptal edilir ve üye kara listeye alınır.

Doping, Steroid ve Türevlerinin Kullanımı, Satışı ve Tavsiye Edilmesi Yasak

Steroid ve türevleri insan sağlığına ölümcül zararlar verir. Bu ürünlerin tavsiye edilmesi dahi uzaklaştırma sebebidir. Dünya Anti-Doping Ajansı’nın her yıl yayınladığı WADA Yasaklılar Listesi’ni T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi sitesinden incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

KULLANIM PROSEDÜRLERİ VE GENEL KOŞULLAR

• Kulüp, hafta içi 07:00-23:00 – hafta sonu 09:00-21:00 arasında hizmet vermektedir. Saatler kulübe göre değişiklikler gösterebilir ve GYMSTOP dilediği zaman hizmet saatlerinde değişiklik yapabilir.

• GYMSTOP’ın ileride sunabileceği, belirli gün ve/veya saatlerde kulübün kullanılabileceği Limitli Üyelik sahibi ÜYE, kulübü söz konusu Limitli Üyelik dahilinde belirlenen gün ve/veya saatler dışında kullanamaz.

• ÜYE, kulüp giriş çıkışlarında bulunan turnikeleri, usulüne uygun olarak kullanmak zorundadır. Turnikeden aynı anda 2 (iki) kişinin geçiş yapması yasaktır.

• Kulüp girişinde galoş giyilmesi, varsa hijyenik paspasta ayakkabıların temizlenmesi zorunludur.

• ÜYE’nin GYMSTOP aktivitelerine ve spor faaliyetlerine katılmak için gerekli sağlık şartlarını taşıyıp taşımamasından, tıbbi kontrollerini yaptırıp yaptırmamasından veya kendi sağlık danışmanlarının yaptığı tıbbi tavsiyelere uyup uymamasından dolayı GYMSTOP sorumlu tutulamaz.

• ÜYE, tesisi/kulübü kullanırken ve/veya tesiste/kulüpte kaldığı süre içinde oluşabilecek herhangi bir sakatlanma ya da sağlık probleminden GYMSTOP ‘ın, GYMSTOP’ın çalışanlarının veya GYMSTOP yönetici veya ortaklarının hiçbir suretle hukuki ve/veya cezai olarak sorumlu olmadığını, GYMSTOP ve/veya kulüp yönetici ve çalışanlarını bu nedenlerle dava etmeyeceğini ve hak talebinde bulunmayacağını peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

• ÜYE, spor aletlerinin kullanımı esnasında sıra bekleyebileceğini, GYMSTOP içerisinde, soyunma odalarında, duşlarda, grup derslerinde, kulüp giriş ve çıkışlarında yoğunluk olabileceğini, GYMSTOP’ın bu hususa ilişkin herhangi bir yükümlülüğü bulunmadığını, bunun hiçbir şekilde ayıplı hizmet olarak addedilemeyeceğini şimdiden kabul, beyan ve taahhüt eder.

• ÜYE GYMSTOP içerisinde görüntü-ses kaydı yapmayacağını, aksi halde her türlü, hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olacağını şimdiden kabul, beyan ve taahhüt eder.

• ÜYE’nin GYMSTOP’ta yer alan ekipmanları kullanımı tamamen kendi risk ve sorumluluğu altındadır. ÜYE her ne sebeple olursa olsun yaralanma veya zarar görme

halinde GYMSTOP’ın, GYMSTOP’ın yönetici, ortak ve çalışanlarının hiçbir sorumluluğu olmadığını şimdiden kabul, beyan ve taahhüt eder.

• ÜYE, belirlenmiş sınırlı süreyi aşan otopark kullanımlarında ve tesisi ziyareti haricindeki otoparktan faydalandığı durumlarda geçerli olan otopark ücretini ödemekle yükümlüdür. GYMSTOP, otopark ücretini önceden yapılacak bildirim veya duyuru ile değiştirme yetkisine sahiptir.

• Her ne kadar GYMSTOP, kişiye özel ders satmıyor ise da, ileride değiştilebileceği kural ve uygulamalar gereği kişiye özel ders satmaya başlarsa, ÜYE, kişiye özel dersler için işbu Sözleşme’de belirtilen GYMSTOP Online Portal üzerinden rezervasyon yaptırmalıdır.

• ÜYE; GYMSTOP’tan satın aldığı ve ödemesini GYMSTOP’a yaptığı, GYMSTOP bünyesindeki ücretli hizmetler için rezervasyon yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple rezervasyonu iptal etmek isterse, saat 11:00 ve sonrasındaki rezervasyonlar için rezervasyon saatinden 6 (altı) saat öncesine kadar, saat 11:00’e kadar olan rezervasyonlar içinse bir önceki gün kulüp kapanış saatine kadar hiçbir ücret ödemeden rezervasyonunu iptal edebilir. Ancak ÜYE, anılan şartlara uymaksızın rezervasyonunu iptal ederse ve/veya rezervasyon yaptırdığı hizmeti almaya hizmet başlama saatinde gelmezse, yine de hizmet bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür.

• GYMSTOP’a ateşli, patlayıcı, parlayıcı silahlar ve kesici veya delici aletlerle girilmesi kesinlikle yasaktır.

• ÜYE’nin GYMSTOP içerisinde sigara içmesi kesinlikle yasaktır.

• ÜYE’nin kendi hizmetinde çalışan özel korumaları, yardımcıları ve şoförleri GYMSTOP ‘a giremez ve tesisi kullanamaz.

• ÜYE, GYMSTOP ‘ın bütün ekipmanlarını kullanırken işbu Faydalanma Kuralları’nda belirtilen kullanım prosedürlerine uymak zorundadır. GYMSTOP ‘ta bütün birimlerde üyelerin hijyeni, sağlığı ve güvenliği düşünülerek hazırlanan Faydalanma Kuralları’nda belirtilen prosedür ve kullanım kurallarına uyulması zorunludur.

• Klima ve müzik sistemi gibi cihazların görevlilerin haberi olmadan kullanılması yasaktır.

• Kulüpte çalan müzik, üyelerin kişisel isteklerine göre düzenlenememektedir.

• GYMSTOP ‘a hayvan ile girilmesi yasaktır.

• Kulübe dışarıdan yiyecek getirmek, kulüpte satılanlar dışında, kulüpte sıcak ya da soğuk, kokulu ya da kokusuz yiyecek yemek yasaktır.

• Elektrikle çalışan hiçbir alet, ÜYE tarafından açılamaz, kapatılamaz, ayarlanamaz.

• Kulübün çeşitli yerlerinde bulunan televizyonların kanallarını, ses düzeylerini ve kameraların görüş açılarını değiştirmek veya bu cihazları açmak, kapatmak, ayarlamak yasaktır.

• İçecek şişeleri, ambalajlar, plastik bardak, galoş vb. malzemeler, kullanıldıktan sonra, çöp kutularına atılmalıdır.

• ÜYE’nin kulübe misafir getirme hakkı sınırlı ve GYMSTOP’ın inisiyatifi dahilindedir. ÜYE, böyle durumlarda GYMSTOP web sitesi ve/veya GYMSTOP Online Portal üzerinden günlük misafir giriş hakkı için form doldurmalı ve getirileceği misafir için randevu almalıdır. GYMSTOP ve üye olunan kulüp yöneticisi, randevu alınmış ve onaylamış olsa dahi, yoğun günlerde, misafir kabul etmeme hakkına sahiptir.

• Kulüpte, vücudun doğal dengesini ve hormonal yapısını bozan veya kısa süreliğine de olsa değiştiren ilaç kullanmak, kullandırmak, tavsiye etmek veya üyeleri, bu tür ilaçları temin eden kişi veya kurumlara yönlendirmek yasaktır. Bu gibi durumların tespiti halinde GYMSTOP, tüm tarafların ve/veya her bir tarafın ayrı ayrı, üyeliklerini tek taraflı feshetme hakkına sahiptir. GYMSTOP’ın, bu üyelere, ücret iadesi yapma zorunluluğu yoktur.

 

FITNESS & CARDIO SALONU PROSEDÜRLERİ VE KULLANIM KURALLARI

• GYMSTOP, eğitmenler dahil tüm çalışanlarının çalışma saatlerinde tek yanlı olarak değişiklikler yapabilir.

• ÜYE, fitness&cardio salonunda antrenmanına başlamadan önceki 2(iki) saat içerisinde yemek yememeli, 24 (yirmidört) saat içerisinde kafein ve alkol almamalıdır.

• ÜYE, koşu bandı, bisiklet gibi cardio cihazlarla uyumlu kulaklık ve nabız ölçen bantları/ekipmanları kendileri teminle mükelleftir. GYMSTOP’ın bunları üyelere temin

etme yükümlülüğü bulunmamaktadır.
• ÜYE, cardio çalışması gibi yoğun efor sarf edilen çalışmalardan sonra, kendi sağlığı ve

diğer üyelerin hijyeni için, özellikle tişörtünü değiştirmesi gerekmektedir.

• ÜYE, fitness&cardio salonunda ilk defa çalışmaya başlıyorsa, başlangıçta ve takip eden her 2 (iki) ayda 1 (bir) vücut profil analizi yaptırması tavsiye edilir.

• ÜYE, eğitmenlerin verdiği program dahilinde çalışmaya azami dikkat göstermelidir.

• ÜYE, programı dahilinde olmayan bir egzersizi yapmadan veya programında olmayan bir ekipmanı kullanmadan evvel mutlaka yardım istemelidir.

• ÜYE, fitness salonunda yüksek ağırlıklar ile çalışmadan önce eğitmenden yardım istemelidir.

• ÜYE emniyet için bar ile yapacağı egzersizlerde ağırlıkların sonuna mutlaka pin takmalıdır.

• ÜYE, fitness salonunda set aralarında dinlenirken, diğer üyelerin de ekipmanları kullanmalarına izin vermelidir. Set aralarında aletlerde oturarak beklemek yasaktır.

• ÜYE, çalışma sırasında kaybettiği su miktarı kadar su takviyesi yapmalıdır.

• ÜYE, fitness&cardio salonunda egzersizi bittikten sonra esnetme hareketlerini yapmayı unutmamalıdır.

• ÜYE’nin, diğer kişileri rahatsız edecek derecede keskin kokulu parfüm, pomat veya ilaç kullanmamaya özen göstermesi esastır.

• ÜYE, cardio çalışmalarında eğitmenler tarafından verilen programın ve nabız aralıklarının dışına çıkmamalıdır.

• ÜYE, egzersiz süresince cardio ekipmanlarının üzerinde bulunan nabız sensörlerinden her iki eliyle tutarak veya nabız bandı kullanarak nabız kontrolü yapmalıdır.

• ÜYE, cardio ekipmanlarını kullandıktan sonra kağıt havlu ve dezenfektan ile ıslanan bölgeleri kurulamalıdır.

• ÜYE, fitness&cardio alanında uygun bir eşofman ve yumuşak tabanlı spor ayakkabı

giymelidir.

• Fitness&cardio alanında ve uzantılı dinlenme alanlarında çıplak, iç çamaşırı ile, atletli, yalın ayak, spor ayakkabısız ve çoraplı ve/veya terlik ile bulunmak, vakit geçirmek, spor yapmak yasaktır.

• Fitness&cardio salonunun içinde bulunan klima ve müzik sistemi gibi cihazların görevlilerin haberi olmadan çalıştırılması, kapatılması, ayarlarının değiştirilmesi yasaktır.

• ÜYE’nin çalışmaya başlamadan önce duş alması gerekmektedir.

• Fitness&cardio salonu içine spor çantası, palto gibi kişisel eşyaların getirilmesi yasaktır.

• Fitness&cardio salonunda cep telefonu kullanılması, yüksek sesli olarak cep telefonu ile konuşmak kesinlikle yasaktır.

• Fitness ekipmanlarında çalışırken antrenman havlusu kullanılması gerekmektedir.
• Fitness&cardio alanındaki ekipmanlara ve aynalara yaslanmak tehlikeli ve yasaktır.

• Cardio çalışmasının son 3-5 dakikasında ÜYE tempo ve hızını kademeli olarak düşürerek egzersizini sonlandırmalıdır.

• ÜYE, baş dönmesi, halsizlik veya aşırı çarpıntı hissederse egzersizini derhal durdurmalı ve bir GYMSTOP çalışanını bilgilendirmelidir.

• Çalışma tamamlandıktan sonra serbest ağırlıklar ve bar üzerindeki plakalar yerlerine bırakılmalıdır.

• Fitness&cardio alanında özel eşya bırakılmamalıdır, bırakılan eşyaların kaybolmasından veya hasarından GYMSTOP sorumlu tutulamaz.

• Diğer üye ve çalışanları rahatsız edecek ölçüde ter kokan ÜYE, GYMSTOP çalışanları tarafından, uygun bir dille uyarılabilir, ÜYE’den duş alması, deodorant kullanması ve/veya kıyafetini temizleri ile değiştirmesi istenebilir. ÜYE, bu talepleri yerine getirmek zorundadır.

• ÜYE dışarıdan kişisel koç getirip veya kişisel koçunu üye yapıp özel koçu ile GYMSTOP içinde hiçbir alanda bire bir çalışma yapamaz. Bu durumun tespiti halinde

ÜYE’nin ve üyeye ders veren özel koçun sözleşmeleri feshedilir ve üyelikleri iptal edilir. Bu nedenle üyelikleri iptal edilen üye ve üyeye ders veren özel koçun kredi kartlarından, ikisi de tek bir kredi kartı kullanıyor ise, aynı karttan 2 (iki) kez, 6 (altı) aylık güncel aylık üyelik bedeli tutarında cezai şart bedeli tahsil edilir. GYMSTOP, bu konunun tespitinde, GYMSTOP çalışanları ve diğer ÜYE’lerin bildirimleri ve kulüpteki kamera kayıtlarını dikkate alacak, ÜYE’den veya üyeye ders veren özel koçtan ayrıca bir bilgi veya savunma almaya gerek duymayacaktır.

• Diğer üyelerin spor programlarına müdahale etmek, değiştirmek, yeni program önermek, yazmak yasaktır. Bu gibi durumların tespiti halinde GYMSTOP, tüm tarafların ve/veya her bir tarafın ayrı ayrı, üyeliklerini tek taraflı feshetme hakkına sahiptir. GYMSTOP’ın, bu üyelere, ücret iadesi yapma zorunluluğu yoktur.

 

GRUP DERSLERİ PROSEDÜRLERİ VE KULLANIM KURALLARI

• GYMSTOP grup derslerinde önceden bir bildirim veya duyuru yapmasına gerek olmaksızın salon, eğitmen ve program/ders değişiklikleri yapma, grup derslerini sürekli ya da belirli süreli olarak iptal etme hakkına sahiptir.

• GYMSTOP, stüdyo derslerini, en az 4 (dört) üyenin katılımı gerçekleşmediği takdirde başlatmayabilir.

• Aylık grup ders programında özel olarak belirtilen dersler kontenjanlıdır, diğer grup dersleri stüdyonun büyüklüğü ile orantılı olarak kontenjanlıdır.

• Sağlık ile ilgili bir problemi olan ÜYE, dersler başlamadan önce grup dersleri eğitmeni ile görüşmeli ve kontrolden geçmelidir.

• Eğitmen, diğer üyeleri rahatsız eden herhangi bir üyeyi spor alanından derhal çıkartabilir.

• Stüdyolar grup dersleri ve aktiviteler esnasında hizmet vermekte olup, bu saatler GYMSTOP kulüpleri arasında değişiklik gösterebilecektir.

• Stüdyolar, görevli GYMSTOP çalışanlarının izni haricinde kullanılamaz. İzin alınması durumunda stüdyolarda yapılan çalışmalar sırasında, kesinlikle müzik açılamaz.

• Grup derslerine katılmak isteyen ÜYE, ders başlangıç saatinden en geç 5 dakika öncesinde stüdyodaki yerlerini almalıdır.

• Grup derslerine ders başladıktan 10 dakika sonrasında girmek ve derse katılmak yasaktır.

• Grup derslerine katılan ÜYE’nin, antrenman havlusu kullanması zorunludur.

• Grup derslerinden önceki 2 (iki) saat içerisinde kesinlikle yemek yenmemeli, 24 (yirmidört) saat içerisinde kafein ve alkol alınmamalıdır.

• Grup dersleri öncesinde derste yer tutmak yasaktır.

• Grup derslerinde eğitmenin verdiği programın dışına çıkılamaz.

• ÜYE, grup derslerine eşofman ve ayakkabı giymelidir.

• Grup derslerine çıplak, iç çamaşırı ile, atletli, yalın ayak, spor ayakkabısız ve çoraplı ve/veya terlik ile bulunmak, vakit geçirmek, spor yapmak yasaktır.

• Grup dersleri sırasında kullanılan ekipmanların dersten sonra üye tarafından tekrar yerine konulması gerekir.

• Grup dersleri stüdyosu içinde buluna klima ve müzik sistemi gibi cihazların görevlilerin haberi olmadan çalıştırılması yasaktır.

• Grup dersleri stüdyosunda cep telefonu kullanılması yasaktır.
• ÜYE, grup dersleri esnasında kaybettiği su miktarı kadar su takviyesi yapmalıdır.

• Stüdyolarda özel eşya bırakılmamalıdır, bırakılan eşyaların kaybolmasından veya hasarından GYMSTOP sorumlu tutulamaz.

 

SOYUNMA ODASI PROSEDÜRLERİ VE KULLANIM KURALLARI

• Soyunma odalarındaki dolaplar günlük kullanım içindir. Üyenin tek dolap kullanım hakkı vardır. Birden fazla dolap kullanan ÜYE’nin dolaplarından biri yetkili GYMSTOP çalışanı ya da yöneticisi tarafından açılabilir ya da açtırılabilir.

• ÜYE, eşyalarını dolap içine koymalı ve değerli eşyalarını yanında bulundurmalıdır. Üye, dolap kapaklarına ve/veya dışına herhangi bir eşya asmamalı ve dolaplarını kilitlemelidir. Dolaplar kullanım sonrası tamamen boşaltılmalıdır.

• ÜYE, cep telefonunu yanında ve sessiz konumda bulundurmalıdır. ÜYE, yanında

bulundurmayı tercih etmiyorsa, cep telefonunu, dolap içinde sessiz konumda bırakmalıdır.

• Günlük dolaplar, kullanım sonrası boş ve açık olarak bırakılmalıdır. GYMSTOP, hijyen ve güvenlik nedenleri ile “herhangi bir zamanda” ve özellikle gün sonunda kilitli dolapların şifrelerini görevli çalışan ya da yönetici eşliğinde açma ve içindeki eşyaları boşaltma hakkına sahiptir. Dolapta bırakılan eşyanın kaybolmasından veya hasarından GYMSTOP ya da yetkişi çalışanı ya da yöneticisi sorumlu tutulamaz.

• Soyunma odalarında görüntü/ses kaydı yapılması kesinlikle yasaktır. Aksi davranışta bulunanların tespiti halinde, GYMSTOP tarafından her türlü hak saklı tutulmak kaydı ile üyelik feshi hükümleri uygulanabilecektir. ÜYE, kulüp içerisinde gerçekleştirilen görüntü/ses kaydının sonuçlarından GYMSTOP‘ın hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

• Soyunma odasında özel ve değerli eşya bırakılmamalıdır, bırakılan eşyaların kaybolmasından veya hasarından GYMSTOP sorumlu tutulamaz.

• Soyunma odasında çıplak gezilmesi yasaktır.

İletişim Formu

GYMSTOP, bir spor salonundan fazlası; enerji ve motivasyon karması. Burada önemli olan hareket; en doğru, en eğlenceli hareket. Makineler burada yalnızca birer araç. Dünyanın en iyi araçları. En hızlı, en sağlam, en teknolojik, en estetik.

Tüm kulüplerde 1 Ay’dan 24 Ay’a kadar üyelik çeşitleri, 100’e yakın ders karması, antrenman programları, spor ve sağlık seminerleri, personal training.

Şimdi bir adım daha atman gerekiyor.

İletişim formu doldur, sana en kısa zamanda ulaşalım.

İletişim

Telefon: 02125601113
E-posta: [email protected]

Hizmet saatleri

Hafta içi: 07:00 - 23:00
Hafta sonu: 10:00 - 22:00